F950J476KQAAQ2
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F950J476KQAAQ2
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT CONFORMAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF