F971A336MCCHT3
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F971A336MCCHT3
Descrizione:
CAP TANT 33UF 20% 10V 2312
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
Ratings AEC-Q200
Series F97-HT3
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF