F971V155MBAHT3
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F971V155MBAHT3
Descrizione:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Ratings AEC-Q200
Series F97-HT3
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF