Casa / Ceramic Capacitors / FA14NP02A822JNU00
minImg
FA14NP02A822JNU00
TDK Corporation
Prodotto No:
FA14NP02A822JNU00
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 8200PF 100V NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8200 pF