Casa / Ceramic Capacitors / FA16X7R2A684KNU00
minImg
FA16X7R2A684KNU00
TDK Corporation
Prodotto No:
FA16X7R2A684KNU00
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF