Casa / Ceramic Capacitors / FA18C0G1H331JNU06
minImg
FA18C0G1H331JNU06
TDK Corporation
Prodotto No:
FA18C0G1H331JNU06
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
In magazzino : 1257
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF