Casa / Ceramic Capacitors / FA20NP02A473JNU00
minImg
FA20NP02A473JNU00
TDK Corporation
Prodotto No:
FA20NP02A473JNU00
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 100V NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.047 µF