Casa / Ceramic Capacitors / FA22C0G1H154JNU06
minImg
FA22C0G1H154JNU06
TDK Corporation
Prodotto No:
FA22C0G1H154JNU06
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 50V C0G RADIAL
In magazzino : 1248
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF