Casa / Ceramic Capacitors / FA24X8R2A223KNU00
minImg
FA24X8R2A223KNU00
TDK Corporation
Prodotto No:
FA24X8R2A223KNU00
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.022UF 100V X8RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF