Casa / Ceramic Capacitors / FA26C0G2A333JNU06
minImg
FA26C0G2A333JNU06
TDK Corporation
Prodotto No:
FA26C0G2A333JNU06
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.033UF 100V C0G RADIAL
In magazzino : 6696
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF