Casa / Ceramic Capacitors / FA26X7R2J333KNU00
minImg
FA26X7R2J333KNU00
TDK Corporation
Prodotto No:
FA26X7R2J333KNU00
Descrizione:
CAP CER 0.033UF 630V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF