Casa / Ceramic Capacitors / FA28X7S2A683KRU00
minImg
FA28X7S2A683KRU00
TDK Corporation
Prodotto No:
FA28X7S2A683KRU00
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 100V X7S RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF