FAD1-08032DBHW12
Qualtek
Prodotto No:
FAD1-08032DBHW12
Produttore:
Qualtek
Descrizione:
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 50.0 CFM (1.40m³/min)
Noise 42.4dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 21.6 ~ 26.4VDC
RPM 3800 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Plastic
Features -
Width 32.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.292 in H2O (72.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Weight 0.238 lb (107.95 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series FAD1-08032
Power (Watts) 2.88 W