FAN1086M285
onsemi
Prodotto No:
FAN1086M285
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-263-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.85V 1.5A TO263-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 25°C ~ 125°C
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A