FAN7390M
onsemi
Prodotto No:
FAN7390M
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 25ns, 20ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Peak Output (Source, Sink) 4.5A, 4.5A
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 10V ~ 22V
Mfr onsemi
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 600 V
Package Tube
Logic Voltage - VIL, VIH 1.2V, 2.5V