FBMJ1608HS280NTR
Taiyo Yuden
Prodotto No:
FBMJ1608HS280NTR
Descrizione:
FERRITE BEAD 28 OHM 0603 1LN
In magazzino : 6160115
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 6mOhm
Impedance @ Frequency 28 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FB
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 6A