FBMOV250M
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
FBMOV250M
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
VARISTOR 390V 40KA AXIAL CYLINDR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 2800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Screw Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series FBMOV
Energy 660J
Package / Case Axial Cylinder
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 320 V