FC0603E1000FTBST1
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
FC0603E1000FTBST1
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 Ohms
Series FC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W