Casa / Fuses / FCCR16631ABTP
minImg
FCCR16631ABTP
Kamaya Inc.
Prodotto No:
FCCR16631ABTP
Produttore:
Kamaya Inc.
Descrizione:
FUSE CHIP 0.75A 50VDC 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.22 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 630 mA
Fuse Type -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W x 0.018" H (1.60mm x 0.80mm x 0.45mm)
Product Status Active
Series -
Voltage Rating - DC 50 V