Casa / Fuses / FCD120800TP
minImg
FCD120800TP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
FCD120800TP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 800MA 50VDC 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0033
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.14 Ohms
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W x 0.024" H (3.20mm x 1.60mm x 0.60mm)
Product Status Obsolete
Series FCD12
Voltage Rating - DC 50 V