FCR2010KT33R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
FCR2010KT33R0
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES 33 OHM 10% 3/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 33 Ohms
Series FCR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W