Casa / Crystals / FCT2T03276808R1
minImg
FCT2T03276808R1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCT2T03276808R1
Descrizione:
CRYSTAL 32.768KHZ 8PF DIP
Guida per l'utente
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series FCT-2T
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz