Casa / Crystals / FCT8M032768C5Y5
minImg
FCT8M032768C5Y5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCT8M032768C5Y5
Descrizione:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz