Casa / Crystals / FCX3G01200010P5J
minImg
FCX3G01200010P5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX3G01200010P5J
Descrizione:
CRYSTAL 12.000MHZ 10PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series FCX-3G
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 12 MHz