Casa / Crystals / FCX3M01200018E3L
minImg
FCX3M01200018E3L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX3M01200018E3L
Descrizione:
CRYSTAL 12.000MHZ 18PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Frequency 12 MHz