Casa / Crystals / FCX3M01638410P1D
minImg
FCX3M01638410P1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX3M01638410P1D
Descrizione:
CRYSTAL 16.384MHZ 10PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Frequency 16.384 MHz