Casa / Crystals / FCX9M01600020E5J
minImg
FCX9M01600020E5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX9M01600020E5J
Descrizione:
CRYSTAL 16.000MHZ 18PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 16 MHz