Casa / Crystals / FCX9M02000018Y4J
minImg
FCX9M02000018Y4J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX9M02000018Y4J
Descrizione:
CRYSTAL 20.000MHZ 16PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.177" W (11.40mm x 4.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S 2-SMD
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 20 MHz