Casa / Crystals / FCX9S00368632P6L
minImg
FCX9S00368632P6L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX9S00368632P6L
Descrizione:
CRYSTAL 3.6864MHZ 32PF DIP
Guida per l'utente
Load Capacitance 32pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 3.686 MHz