Casa / Crystals / FCX9S01229615E5L
minImg
FCX9S01229615E5L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Prodotto No:
FCX9S01229615E5L
Descrizione:
CRYSTAL 12.296MHZ 15PF DIP
Guida per l'utente
Load Capacitance 15pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series FCX-9S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 12.296 MHz