Casa / AC Fans / FDA2-17238NBHT4F-SF
minImg
FDA2-17238NBHT4F-SF
Qualtek
Prodotto No:
FDA2-17238NBHT4F-SF
Produttore:
Qualtek
Descrizione:
FAN AXIAL 172X38.5MM 115VAC TERM
Guida per l'utente
Air Flow 240.0 CFM (6.72m³/min)
Noise 59.0dB(A)
Ingress Protection IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.210A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3100 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.571 in H2O (142.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 1.808 lb (820 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series HPLC, FDA2-17238-SF
Power (Watts) 25.00W