FDD1-17238CBMW4B
Qualtek
Prodotto No:
FDD1-17238CBMW4B
Produttore:
Qualtek
Descrizione:
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 275.0 CFM (7.70m³/min)
Noise 60.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 2.34A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3600 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.909 in H2O (226.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Steel
Series HPLC, FDD1-17238
Power (Watts) 28.1 W