FDD1-17238EBLW44
Qualtek
Prodotto No:
FDD1-17238EBLW44
Descrizione:
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 245.0 CFM (6.86m³/min)
Noise 56.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.370A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3200 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features Speed Sensor (Tach)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.732 in H2O (182.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Steel
Series HPLC, FDD1-17238
Power (Watts) 17.8 W