FDD1-17251DBKW32
Qualtek
Prodotto No:
FDD1-17251DBKW32
Descrizione:
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 390.0 CFM (10.92m³/min)
Noise 72.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 2.94A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 4800 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.587 in H2O (395.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 2.5 lbs (1.1 kg)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series HPLC, FDD1-17251
Power (Watts) 70.6 W