FFA.00.113.CTAK42Z
LEMO
Prodotto No:
FFA.00.113.CTAK42Z
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN PLUG MALE 1P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.146" ~ 0.165" (3.70mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 8A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 113
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C