FFA.0S.302.CLAL22
LEMO
Prodotto No:
FFA.0S.302.CLAL22
Descrizione:
LSP 2C CHR 2.2MM L STR PLUG
Guida per l'utente
Cable Opening 0.051" ~ 0.087" (1.30mm ~ 2.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 10A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C