FFA.2S.308.CLAC87
LEMO
Prodotto No:
FFA.2S.308.CLAC87
Descrizione:
CONN CIRC PLUG 8P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.323" ~ 0.343" (8.20mm ~ 8.70mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 9A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C