FFLB6A0387K--
KYOCERA AVX
Prodotto No:
FFLB6A0387K--
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP FILM 380UF 10% 680VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 3.898" (99.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.858" Dia (98.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FFLB
Voltage Rating - DC 680V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 380 µF