FFSD-10-D-02.37-01-N
Samtec Inc.
Prodotto No:
FFSD-10-D-02.37-01-N
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 20
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.197' (60.20mm, 2.37")