FFVE6U0107KJ7
KYOCERA AVX
Prodotto No:
FFVE6U0107KJ7
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP FILM 100UF 10% 1.2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.327" Dia (84.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FFVE
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF