Casa / Ceramic Capacitors / FG18C0G2A121JNT06
minImg
FG18C0G2A121JNT06
TDK Corporation
Prodotto No:
FG18C0G2A121JNT06
Descrizione:
CAP CER 120PF 100V C0G RADIAL
In magazzino : 4
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 120 pF