Casa / Ceramic Capacitors / FG18X7R1E684KRT06
minImg
FG18X7R1E684KRT06
TDK Corporation
Prodotto No:
FG18X7R1E684KRT06
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 25V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF