Casa / Ceramic Capacitors / FG22C0G2A104JNT06
minImg
FG22C0G2A104JNT06
TDK Corporation
Prodotto No:
FG22C0G2A104JNT06
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 100V C0G RADIAL
In magazzino : 800
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF