Casa / Ceramic Capacitors / FG23C0G2A154JNT00
minImg
FG23C0G2A154JNT00
TDK Corporation
Prodotto No:
FG23C0G2A154JNT00
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 100V C0G RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF