Casa / Ceramic Capacitors / FG24C0G2A822JNT06
minImg
FG24C0G2A822JNT06
TDK Corporation
Prodotto No:
FG24C0G2A822JNT06
Descrizione:
CAP CER 8200PF 100V C0G RADIAL
In magazzino : 538
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8200 pF