Casa / Ceramic Capacitors / FG24C0G2W181JNT00
minImg
FG24C0G2W181JNT00
TDK Corporation
Prodotto No:
FG24C0G2W181JNT00
Descrizione:
CAP CER 180PF 450V C0G RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 180 pF