Casa / Ceramic Capacitors / FG24X7S2A154KRT06
minImg
FG24X7S2A154KRT06
TDK Corporation
Prodotto No:
FG24X7S2A154KRT06
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 100V X7S RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF