Casa / Ceramic Capacitors / FG26C0G2E153JNT00
minImg
FG26C0G2E153JNT00
TDK Corporation
Prodotto No:
FG26C0G2E153JNT00
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 250V C0G RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF