Casa / Ceramic Capacitors / FG26X7R1E685KRT06
minImg
FG26X7R1E685KRT06
TDK Corporation
Prodotto No:
FG26X7R1E685KRT06
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL
In magazzino : 1950
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6.8 µF