Casa / Ceramic Capacitors / FG28C0G2A181JNT00
minImg
FG28C0G2A181JNT00
TDK Corporation
Prodotto No:
FG28C0G2A181JNT00
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 180PF 100V C0G RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 180 pF